...
Prostowanie włosów – jak cieszyć się prostymi i zdrowymi włosami?

Prostowanie włosów – jak cieszyć się prostymi i zdrowymi włosami?

zniszczone włosy po chemicznym prostowaniu

Chemiczne prostowanie włosów to niezwykle skuteczny zabieg – pozwala trwale wygładzić pasma i cieszyć się perfekcyjną fryzurą przez długi czas. Jednak jest on również bardzo inwazyjny. Wykorzystywane do jego przeprowadzenia kosmetyki mają silne działanie nieodwracalnie uszkadzające strukturę włosów, a w dodatku do jego wykonania często konieczne jest użycie rozgrzanej do bardzo wysokiej temperatury prostownicy.

Mimo że prostowanie chemiczne zazwyczaj przeprowadzane jest przez doświadczonego fryzjera przy użyciu wysokiej jakości preparatów, nie da się uniknąć uszkodzenia pasm w jego trakcie – w końcu z zasady polega na niszczeniu ich struktur proteinowych. Jak zatem ratować ekstremalnie zniszczone włosy po zabiegu?

Dlaczego chemiczne prostowanie niszczy włosy?

Aby zrozumieć, dlaczego bardzo często włosy wyglądają jak siano po chemicznym prostowaniu, należy przede wszystkim dowiedzieć się, na czym w ogóle polega ten zabieg. Na pasma nakładany jest silnie zasadowy preparat, który zmienia położenie mostków dwusiarczkowych, często je przy tym niszcząc. W połączeniu z prostowaniem rozgrzaną prostownicą pozwala to uzyskać trwały efekt prostych, perfekcyjnie gładkich włosów – niestety, o zniszczonej strukturze, przez co często fryzura nie wygląda tak, jak się tego oczekuje. Na szczęście tuż po zabiegu można przeprowadzić kurację odbudowującą, używając specjalnych preparatów na suche i zniszczone włosy, które pozwalają przywrócić im piękny wygląd!

Jak uratować spalone włosy po chemicznym prostowaniu?

Ekstremalnie zniszczone włosy po chemicznym prostowaniu wymagają natychmiastowego wsparcia. Łatwo ocenić, czy uległy uszkodzeniu: bezpośrednio po zabiegu stają się matowe, szorstkie, łamliwe i kruche, plączą się, puszą i są przesuszone. W takiej sytuacji konieczna jest natychmiastowa reakcja i zastosowanie intensywnej kuracji odbudowującej, która uzupełni ubytki w strukturze pasm keratyną i zregeneruje uszkodzone mostki dwusiarczkowe. Tak właśnie działa seria Dr. Plex!

Regeneracja włosów po prostowaniu chemicznym dzięki produktom z tej linii nie jest trudna, wystarczy:

 • nałożyć na pasma Fazę 1. System Plex (10 ml rozmieszane z 30 ml wody),
 • po upływie 5 minut, nie spłukując Fazy 1., rozprowadzić po włosach 15 ml Fazy 2. System Plex,
 • po 10–20 minutach w zależności od tego, jak intensywnej regeneracji potrzebują pasma, spłukać je letnią wodą,
 • umyć głowę szamponem Dr. Plex, a następnie nałożyć odżywkę Dr. Plex z dodatkiem boostera aminokwasowo-witaminowego i spłukać ciepłą wodą po kilku minutach.

Efekty kuracji widać natychmiast! Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić jej rezultaty, również do codziennej pielęgnacji włosów stosuj szampon, odżywkę i booster należące do linii Dr. Plex.

Regeneracja po każdym prostowaniu!

Kuracja Dr. Plex pozwala również odbudować zniszczone włosy, które zostały wyprostowane w inny sposób – niekoniecznie za pomocą zabiegu fryzjerskiego. Coraz więcej osób ma świadomość tego, że prostowanie chemiczne może skutkować znacznym osłabienie i pogorszeniem kondycji pasm, dlatego decyduje się na codzienne samodzielne używanie w domu prostownic lub żelazek wykorzystujących bardzo wysokie temperatury. Wbrew pozorom ta metoda również niesie ze sobą ryzyko ich trwałego uszkodzenia i spalenia. W takim razie jak odbudować zniszczone włosy po prostownicy? Dokładnie tak samo, jak po prostowaniu chemicznym – stosując niezawodną kurację Dr. Plex!

Kuracja Dr. Plex

Kuracja Dr. Plex podczas trwałej ondulacji

Innowacyjna kuracja Dr. Plex pomaga radzić sobie z negatywnymi skutkami bardzo inwazyjnych zabiegów chemicznych, regenerując włosy bezpośrednio po ich przeprowadzeniu. Dotyczy to również trwałej ondulacji,

kuracja odbudowująca, kuracja na wlosy zniszczone

Jak stosować kurację odbudowującą Dr. Plex?

Kuracja odbudowująca Dr. Plex to zestaw innowacyjnych kosmetyków o bardzo silnym działaniu regenerującym przeznaczonych do włosów zniszczonych po zabiegach chemicznych. Obejmuje cztery produkty, które wzmacniają

Skontaktuj się z nami

  kontakt

  ul. Wejherowska 24
  60-446 Poznań

  Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
  Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.