...
Domowe sposoby na zniszczone włosy po rozjaśnianiu

Domowe sposoby na zniszczone włosy po rozjaśnianiu

zniszczone włosy po rozjaśnianiu, regeneracja włosów po rozjaśnianiu

Suche, zniszczone włosy po rozjaśnianiu to bardzo częsty problem, który sprawia, że efekt zmiany odcienia na jaśniejszy bywa daleki od oczekiwanego. Z czego wynika to zjawisko? Rozjaśnianie jest bardzo inwazyjnym zabiegiem, który niestety zawsze powoduje mniejsze lub większe uszkodzenie struktury włosa. Rozjaśniacze wnikają w nią bardzo głęboko, rozchylając i naruszając łuski włosowe, by zniszczyć znajdujące się w jej wnętrzu naturalne pigmenty. To powoduje, że pasma stają się szorstkie, sztywne, łamliwe, mają tendencję do przesuszania się i zwiększa się ich stopień porowatości. Czy regeneracja włosów po rozjaśnianiu jest możliwa? Na szczęście tak! I to nie tylko po zabiegu, ale nawet w jego trakcie!

Regeneracja włosów po rozjaśnianiu – i w czasie zabiegu!

Aby uniknąć efektu zniszczonych włosów po rozjaśnianiu, warto sięgnąć po innowacyjne produkty Dr. Plex, które można stosować już w trakcie przeprowadzania zabiegu i bezpośrednio po nim. Dzięki dużej zawartości składników aktywnych, w tym keratyny, wzmacniają one strukturę włosa, zapobiegają jej uszkodzeniom i wspierają błyskawiczną odbudowę pojawiających się w niej mikroubytków. Sprawiają, że rozjaśnione włosy są gładkie, lśniące i mocne, pozostają też odporne na łamanie się, kruszenie i działanie czynników zewnętrznych, nie przesuszają się, a ich końcówki się nie rozdwajają.

Jak stosować produkty Dr. Plex w trakcie rozjaśniania i bezpośrednio po nim?

Pełna kuracja Dr. Plex obejmuje cztery produkty: dwufazowy System Plex, szampon, odżywkę oraz booster aminokwasowo-witaminowy. Ich stosowanie podczas rozjaśniania włosów w domu nie jest trudne, wystarczy uważnie zapoznać się z instrukcją. Jak zatem korzystać z nich prawidłowo?

 1. Fazę 1. System Plex wymieszaj z proszkiem rozjaśniającym w proporcji: 10 ml preparatu na 60 g rozjaśniacza, a następnie dodaj oxydant (aktywator) zgodnie z zaleceniami producenta środka rozjaśniającego.
 2. Nałóż mieszankę na włosy i odczekaj, aż rozjaśniacz zacznie działać. Postępuj według zaleceń podanych na opakowaniu proszka rozjaśniającego. Następnie spłucz rozjaśniacz ciepłą wodą.
 3. Rozprowadź na włosach 15 ml Fazy 2. System Plex na całej ich długości – zacznij od końcówek i stopniowo przechodź wyżej. Pozostaw preparat na pasmach przez co najmniej 10 minut, a jeśli wymagają bardzo mocnej regeneracji – wydłuż ten czas do 20 minut. Po ich upływie spłucz włosy letnią wodą.
 4. Umyj głowę szamponem do włosów zniszczonych Dr. Plex, pamiętając o tym, by robić to delikatnie i nie pocierać pasm.
 5. Nałóż na włosy odżywkę Dr. Plex – samą lub z dodatkiem boostera (1–10 ml) – pozostaw na 2–5 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Wszystkie kosmetyki tworzące kurację Dr. Plex zostały opracowane z myślą o wrażliwej skórze głowy, dlatego nie powodują podrażnień ani reakcji alergicznych. Jeśli zauważysz niepokojące objawy na skórze lub poczujesz dyskomfort, prawdopodobnie jest to wina zbyt silnego rozjaśniacza! Przerwij wtedy natychmiast zabieg i spłucz włosy ciepłą wodą.

Domowe sposoby na zniszczone włosy po rozjaśnianiu

Jedną z największych zalet zestawu Dr. Plex jest jego uniwersalność. Kosmetyki, które go tworzą, możesz stosować nie tylko w czasie zabiegu, ale również po nim, jako szybką i bardzo intensywną kurację odbudowującą do zniszczonych włosów po rozjaśnianiu, farbowaniu, trwałej ondulacji lub prostowaniu chemicznym. Dzięki temu Twoje włosy nie ucierpią nawet po bardzo inwazyjnych zabiegach naruszających i uszkadzających ich strukturę, szybko odzyskają piękny, zdrowy wygląd, blask, miękkość i gładkość!

Kuracja Dr. Plex

Kuracja Dr. Plex podczas trwałej ondulacji

Innowacyjna kuracja Dr. Plex pomaga radzić sobie z negatywnymi skutkami bardzo inwazyjnych zabiegów chemicznych, regenerując włosy bezpośrednio po ich przeprowadzeniu. Dotyczy to również trwałej ondulacji,

kuracja odbudowująca, kuracja na wlosy zniszczone

Jak stosować kurację odbudowującą Dr. Plex?

Kuracja odbudowująca Dr. Plex to zestaw innowacyjnych kosmetyków o bardzo silnym działaniu regenerującym przeznaczonych do włosów zniszczonych po zabiegach chemicznych. Obejmuje cztery produkty, które wzmacniają

Skontaktuj się z nami

  kontakt

  ul. Wejherowska 24
  60-446 Poznań

  Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
  Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.